8
Hype
Pokud budete po skončení aktuální pracovní neschopnosti, i nadále zaměstnaná (účastník nemocenského pojištění), pak byste měla mít nárok na nemocenské dávky, i při další pracovní neschopnosti (platí podobné podmínky, jako pro jiné zaměstnance).
Nebudete ale zřejmě mít nárok na nemocenské dávky, po celou maximální podpůrčí dobu (až 380 dní), ale pouze kratší dobu.
Při opakované pracovní neschopnosti to funguje tak, že se posuzuje období předchozích 380 dní, od začátku nové neschopenky.
Pokud do těchto předcházejících 380 dní, spadá nějaká jiná pracovní neschopnost (případně i ta, při které nebyl nárok na nemocenskou), tak se to odečítá z maximální podpůrčí doby.
Rubrika: Nemocenská.Štítky: Délka neschopenky pro důchodce, Jak dlouho můžu být na neschopence?, Jak se počítá nemocenská, Jaká je maximální délka neschopenky?, Kdy je nárok na nemocenskou po skončení pracovního poměru?, Kdy je nárok na prodloužení neschopenky?, Minimální odpracovaná doba pro nárok na nemocenskou?, Nárok na nemocenskou po skončení zaměstnání, Nárok na nemocenskou v novém zaměstnání, Opakovaná neschopenka - jak se počítá? a Prodloužení neschopenky o 350 dní.