Podpora v nezaměstnanosti po nemocenské

6 Hype

Nárok na podporu po skončení delší neschopenky (smlouva v práci na dobu určitou)

Maximální podpůrčí doba nemocenské (maximální doba nároku na nemocenské dávky), je až 380 kalendářních dní, od začátku neschopenky. Není to tedy přesně rok, ale spíše rok a 14 dní. Máte ale současně možnost, požádat na OSSZ, o prodloužení podpůrčí doby. Zobrazit více →
8 Hype

Nemocenská po skončení smlouvy na dobu určitou

Pokud se se svým zaměstnavatelem nedomluvíte jinak, pak pracovní poměr na dobu určitou, končí k datu, které jste si dohodli (u vás 31. 12. 2021). Zaměstnavatel nemá žádnou povinnost, vám smlouvu na dobu určitou prodloužit. Z toho, že v době Zobrazit více →
6 Hype

Výpověď pro nadbytečnost po skončení nemocenské

1) První možnost – 8. 6. 2021 vám skončí neschopenka, a vy nastoupíte zpět do zaměstnání. Zaměstnavatel vám dá výpověď pro nadbytečnost. Následně běží výpovědí lhůta 2 měsíce od 1. 7. 2021. Tedy do 31. 8. 2021. Takže více než Zobrazit více →
8 Hype

Kolik je podpora v nezaměstnanosti po nemocenské?

Výše podpory v nezaměstnanosti, se určuje na základě průměrného měsíčního čistého výdělku. Viz zákon o zaměstnanosti, zákon číslo 435/2004 Sb., paragraf 50: Výše podpory v nezaměstnanosti a podpory při rekvalifikaci § 50 (1) Výše podpory v nezaměstnanosti a podpory při Zobrazit více →
9 Hype

Podpora v nezaměstnanosti po nemocenské

Pokud dáte v zaměstnání výpověď, bez uvedení tzv. „vážného důvodu“, tak se výše podpory v nezaměstnanosti automaticky snižuje. Za běžných podmínek máte nárok první dva měsíce na 65% průměrného výdělku. Další dva měsíce dostáváte 50% z průměrného výdělku. A zbytek Zobrazit více →
6 Hype

Dostal jsem výpověď – můžu jít na nemocenskou?

V případě, že byla výpověď dána ze strany zaměstnavatele a výpovědní doba by měla skončit v průběhu pracovní neschopnosti, pak se výpovědní doba zastaví. Po dobu vaší pracovní neschopnosti by byla výpovědní doba přerušena, a pokračovala by dále, až po Zobrazit více →
5 Hype

Podpora v nezaměstnanosti po skončení neschopenky

Nárok na podporu v nezaměstnanosti, je při splnění příslušných podmínek. A to je účast na důchodovém pojištění, v minimální délce alespoň 12 měsíců, za poslední dva roky. Tj. minimálně 12 měsíců v zaměstnání, nebo podnikání apod. Případně se pro nárok Zobrazit více →
3 Hype

Z čeho se vypočítá nemocenská na Úřadě práce

Pokud jste nezaměstnaná a vedená v evidenci uchazečů o zaměstnání na Úřadu práce, tak za vás stát platí pouze zdravotní pojištění. Nemocenské pojištění (díky kterému můžete mít nárok na nemocenské dávky), za vás ale stát neplatí. Z toho pak vyplývá, Zobrazit více →