Podpora po skončení práce na dobu určitou

7 Hype

Mám nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Podmínkou, pro nárok na podporu v nezaměstnanosti, je minimální „odpracovaná“ doba (doba účasti na důchodovém pojištění), v rozsahu alespoň 12 měsíců, za poslední dva roky (posledních 24 měsíců). Viz. zákon o zaměstnanosti, zákon číslo 435/2004 Sb., paragraf 39: § 39 (1) Nárok Zobrazit více →
7 Hype

Způsob výpočtu podpory v nezaměstnanosti po více než roce v DPN

Jako náhradní doba zaměstnání (pro účely nároku na podporu v nezaměstnanosti), se započítává doba v pracovní neschopnosti, po skončení pracovního poměru, po kterou máte nárok na nemocenské dávky. Viz zákon o zaměstnanosti, zákon číslo 435/2004 Sb., paragraf 41, odstavec 3: (3) Za Zobrazit více →
7 Hype

Sociální a zdravotní během neschopenky po skončení zaměstnání

Pokud máte smlouvu na dobu určitou, a ta vám skončí k datu, které bylo ve smlouvě dojednáno, pak se ale na vaší pracovní neschopnosti, nic nemění. I po skončení pracovního poměru na dobu určitou, pokračuje vaše neschopenka dále (dokud ji neukončí Zobrazit více →
5 Hype

Ukončení pracovního poměru na dobu určitou a nástup do nového zaměstnání

Pracovní poměr, sjednaný na dobu určitou, končí k datu, které bylo dojednáno v pracovní smlouvě. Nebo případně po uplynutí dojednané doby (PP na dobu určitou je možné uzavřít s nějakým konečným termínem, nebo například to formulovat tak, že je to Zobrazit více →
9 Hype

Nárok na nemocenské dávky při ukončení pracovního poměru

Ukončení pracovního poměru, nemá na probíhající pracovní neschopnost (neschopenku), žádný přímý vliv. Není zde ani žádný vliv na nemocenské dávky, které vám případně vyplácí ČSSZ. Je zde pouze jedna věc – pokud jste pracovní poměr ukončil ještě během prvních 14 Zobrazit více →
6 Hype

Výpočet podpory v nezaměstnanosti po nemocenské

Nárok na podporu v nezaměstnanosti vám vzniká v případě, že splňujete podmínku účasti na důchodovém pojištění, v rozsahu alespoň 12 měsíců za poslední dva roky. Účast na důchodovém pojištění, vám vzniká například v průběhu zaměstnání. Nebo se vám započítává i doba v pracovní neschopnosti po Zobrazit více →
6 Hype

Podpora v nezaměstnanosti v 60 letech

Obecně platí, že ve věku 60 roků máte nárok až na 11 měsíců podpory v nezaměstnanosti. Délka doby, po kterou je vám vyplácena podpora v nezaměstnanosti, je odstupňována právě podle věku. Do 50 roků je to 5 měsíců. Od 50 do 55 Zobrazit více →
6 Hype

Podpora v nezaměstnanosti při neprodloužení smlouvy v těhotenství

Po skončení pracovního poměru na dobu určitou, pokud máte v posledních dvou letech odpracováno minimálně 12 kalendářních měsíců, budete mít nárok na podporu v nezaměstnanosti. Pokud po skončení pracovního poměru do 3 pracovních dní zajdete na Úřad práce, bude vám výše podpory Zobrazit více →
Užíváme cookies, abychom Vám zajistili, snadnější použití našich stránek. Pokud budete prohlížet stránky, předpokládáme, že s cookies souhlasíte. Více najdete - Podmínky a osobní údaje
Rozumím