Minimální doba v zaměstnání pro nárok na nemocenskou

6 Hype

DPČ a náhrada mzdy za prvních 14 dní nemoci

Náhrada mzdy během prvních 14 dnů pracovní neschopnosti vám může náležet, i když pracujete na DPČ (dohoda o pracovní činnosti). Ale pouze v případě že vám vzniká nárok na nemocenské dávky. Na ty je u DPČ nárok v případě, že je sjednána Zobrazit více →
4 Hype

Hospitalizace v nemocnici – sociální dávky a nemocenská?

Pokud byl váš bratr před hospitalizací v nemocnici nezaměstnaný, pak na nemocenské dávky mít nárok nebude. Na „nemocenskou“ by mohl mít nárok pouze v případě, že by byl zaměstnaný, nebo že by to od skončení jeho posledního zaměstnání bylo maximálně 7 kalendářních Zobrazit více →
8 Hype

Nemocenská před porodem, když nemám nárok na mateřskou

Pokud nesplňujete podmínky pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství, pak v době 6 týdnů před porodem a 6 týdnů po porodu můžete být v pracovní neschopnosti a dostávat nemocenské dávky. Na ty byste zřejmě měla mít nárok tím, že jste zaměstnaná. Zde Zobrazit více →
6 Hype

Budu mít nárok na nemocenskou (rizikové těhotenství)?

V době, kdy jste nezaměstnaná, a vedená v evidenci Úřadu práce, za vás stát hradí pouze zdravotní pojištění. V této době za vás tedy nikdo neplatí nemocenské pojištění. Pokud byste onemocněla (nebo i z důvodu rizikového těhotenství), sice můžete být v pracovní neschopnosti, ale na Zobrazit více →
7 Hype

Mám nárok na mateřskou, když ještě nemám odpracovaný rok?

V případě, že máte plánovaný termín porodu 30. srpna 2017, pak by termín nejpozdějšího nástupu na mateřskou vycházel na 19. 7. 2017 (jak ostatně sama uvádíte), což je 6 týdnů před porodem. V ten den to pak bude 267 dní od zahájení Zobrazit více →
4 Hype

Nárok na MD a PPM – mohu pracovat až do porodu?

Paragraf 32: (2) Podmínkou nároku na peněžitou pomoc v mateřství je účast pojištěnce na pojištění alespoň po dobu 270 kalendářních dní v posledních dvou letech přede dnem nástupu na peněžitou pomoc v mateřství (§ 34 odst. 1). Je-li uplatňován nárok Zobrazit více →
3 Hype

Mateřská dovolená na druhé dítě po skončení rodičovské

Jednou z podmínek nároku na mateřskou (PPM, peněžitou pomoc v mateřství), je účast na nemocenském pojištění v rozsahu minimálně 270 kalendářních dní, za poslední dva roky. Účast na nemocenském pojištění nejčastěji vzniká zahájením pracovního poměru, a trvá do jeho skončení (jsou určité specifické Zobrazit více →
6 Hype

Pracovní neschopnost během zkušební doby

Pokud tomu správně rozumím, tak zhruba od začátku června pracujete v novém zaměstnání. Tedy od minulého týdne. Předpokládám tedy, že jste ve zkušební době. Pokud byste nyní zahájila pracovní neschopnost, tak za první tři dny byste nedostávala nic. Za 4 až Zobrazit více →
Užíváme cookies, abychom Vám zajistili, snadnější použití našich stránek. Pokud budete prohlížet stránky, předpokládáme, že s cookies souhlasíte. Více najdete - Podmínky a osobní údaje
Rozumím