Mateřská 270 kalendářních dní

7 Hype

Peněžitá pomoc v mateřství po studiu VŠ

Peněžitá pomoc v mateřství je dávka, vyplácená na základě nemocenského pojištění. Účast na tomto pojištění vzniká v zásadě dvěma způsoby – výkonem zaměstnání, ve kterém za vás zaměstnavatel platí nemocenské pojištění. Nebo tím, že si nemocenské pojištění platíte sama, jako OSVČ (dobrovolné Zobrazit více →
3 Hype

Budem mat narok na matersku alebo nie ?

Ve svém dotazu neuvádíte příliš mnoho podrobností, takže odpovím spíše obecněji. Na to, abyste měla nárok na „mateřskou“ – tedy peněžitou pomoc v mateřství (PPM), musíte splňovat základní podmínky. První podmínkou je to, že v době případného zahájení mateřské dovolené (6 – Zobrazit více →
2 Hype

Kdy mám nárok na vyplacení mateřské dovolené

Mateřská dovolená se nikdy „nevyplácí“. Mateřská dovolená je pracovní volno poskytované zaměstnavatelem (na základě zákoníku práce) matce nebo otci dítěte v souvislosti s těhotenstvím, porodem a následnou péči o dítě. Mateřská dovolená je opravdu pouze a jenom dovolená. Mateřská dovolená neznamená žádný Zobrazit více →
5 Hype

Komu odevzdat žádost o PPM, když mi končí pracovní smlouva

Na PPM byste mohla nastoupit již 29. 7. 2017, což je ale víkend, takže nejdříve pak 31. 7. 2017, což je pondělí. Ale je v zásadě jedno, jestli si jako termín zahájení PPM určitě pondělí 31. 7. nebo úterý 1. 8. Zobrazit více →
8 Hype

PPM: 3 měsíce ve zkušební době + zbylých 6 měsíců práce v těhotenství

To co uvádíte ve svém dotazu – tedy 3 měsíce ve zkušební době a pak ještě 6 měsíců jako těhotná je v zásadě správně. Jen musíte dávat pozor na to, že podmínka minimální doby účasti na nemocenském pojištění musí být splněna Zobrazit více →
5 Hype

Nárok na PPM – dálkové studium VŠ a zaměstnání

Máte pravdu v tom, že jednou z podstatných podmínek pro vznik nároku na PPM (peněžitou pomoc v mateřství), je účast na nemocenském pojištění v rozsahu 270 kalendářních dní za poslední dva roky. Je sice pravda, že u studentů VŠ se po úspěšném ukončení studia, Zobrazit více →
4 Hype

Nárok na MD a PPM – mohu pracovat až do porodu?

Paragraf 32: (2) Podmínkou nároku na peněžitou pomoc v mateřství je účast pojištěnce na pojištění alespoň po dobu 270 kalendářních dní v posledních dvou letech přede dnem nástupu na peněžitou pomoc v mateřství (§ 34 odst. 1). Je-li uplatňován nárok Zobrazit více →
3 Hype

Mateřská dovolená na druhé dítě po skončení rodičovské

Jednou z podmínek nároku na mateřskou (PPM, peněžitou pomoc v mateřství), je účast na nemocenském pojištění v rozsahu minimálně 270 kalendářních dní, za poslední dva roky. Účast na nemocenském pojištění nejčastěji vzniká zahájením pracovního poměru, a trvá do jeho skončení (jsou určité specifické Zobrazit více →
Užíváme cookies, abychom Vám zajistili, snadnější použití našich stránek. Pokud budete prohlížet stránky, předpokládáme, že s cookies souhlasíte. Více najdete - Podmínky a osobní údaje
Rozumím