Mohu si během nemocenské přivydělat u jiného zaměstnavatele?

5 Hype

Nemocenská vs. dohoda o provedení práce

Obecně platí, že během doby, kdy jste v pracovní neschopnosti vyplývající z jednoho zaměstnání, můžete vykonávat jiné zaměstnání (nebo podnikání). To, co je nutné dodržet, je léčebný režim a doba povolených vycházek (tak jak ostatně sama píšete ve svém dotazu). Nemůžete také Zobrazit více →
3 Hype

Mohu pracovat při nemocenské?

V případě, že jste v pracovní neschopnosti, pak mezi vaše „povinnosti“ patří dodržování léčebného režimu. To znamená dodržování režimu vycházek, případně dalších omezení, která stanoví váš ošetřující lékař. Dále také platí, že v době kdy jste v pracovní neschopnosti, tak pochopitelně nemůžete vykonávat stejné Zobrazit více →
5 Hype

Vykonávaní stejné činnosti pro jiného zaměstnavatele při nemocenské

Obecně platí, že v době pracovní neschopnosti není zakázáno pracovat nebo podnikat. Ale za předpokladu, že výkon dané práce je v souladu s podmínkami, resp. nekoliduje s povinnostmi, které máte jako práce neschopná. To, co je zakázáno, je výkon stejné práce (pojištěné činnosti), na Zobrazit více →
6 Hype

Možnost brigády při neschopence

Obecně platí, že během pracovní neschopnosti (čerpání nemocenských dávek) nesmíte vykonávat především činnost, na základě které jste v pracovní neschopnosti a dostáváte nemocenské dávky. Konkrétně se jedná o ustanovení paragraf 16, zákona o nemocenském pojištění, zákon číslo 187/2006 Sb.: §16 Pojištěnec Zobrazit více →
7 Hype

Pracovní neschopnost a typ práce na DPP po skončení pracovní smlouvy

Obecně platí, že pracovní neschopnost (neschopenka) se vztahuje vždy ke konkrétnímu zaměstnání (pojištění činnosti). Pokud máte více zaměstnání, můžete mít více „neschopenek“, nebo také být v jednom zaměstnání v pracovní neschopnosti, a ve druhém pracovat (pokud tím nejsou porušeny podmínky pro nárok Zobrazit více →
5 Hype

Práce při mateřské 6 týdnu před a 6 týdnů po porodu u stejného zaměstnavatele

Můžete tedy i v době 6 týdnů před porodem a 6 týdnů po porodu pracovat. Můžete dokonce pracovat pro svého současného zaměstnavatele. Musí to být ale výkon jiné pracovní činnosti, než jaký je uveden ve vaší pracovní smlouvě (na základě které Zobrazit více →
4 Hype

Brigáda na nemocenské?

Obecně ale možnost pracovat (vykonávat nějakou výdělečnou činnost), během pracovní neschopnosti, není omezena. A to ani co se týká doby výkonu práce, nebo výše výdělku. Výkon podobné práce ale současně nesmí být v rozporu s podmínkami a omezeními, vyplývajícími z pracovní neschopnosti. Jako Zobrazit více →
6 Hype

Přivýdělek jako OSVČ u neschopenky z HPP

V případě pracovní neschopnosti, pokud jste zaměstnaný (účastník nemocenského pojištění) a pokud splňujete příslušné podmínky, dostáváte obvykle nemocenské dávky (od 15 dne PN). Ty slouží, jako jakási kompenzace za ztrátu výdělku z důvodu nemoci či úrazu. Z toho pak logicky vyplývá, že v době, kdy Zobrazit více →
Užíváme cookies, abychom Vám zajistili, snadnější použití našich stránek. Pokud budete prohlížet stránky, předpokládáme, že s cookies souhlasíte. Více najdete - Podmínky a osobní údaje
Rozumím