Jak se počítá mateřská dovolená

5 Hype

Budu mít nárok na mateřskou anebo dostanu jen rodičovský příspěvek?

To, zda byste měla nárok na „mateřskou“ (peněžitou pomoc v mateřství), by hodně záleželo na tom, od kdy byste konkrétně byla těhotná, a případně i na tom, co by bylo po skončení vašeho zaměstnání na dobu určitou. Základní podmínkou, pro nárok Zobrazit více →
5 Hype

Výpočet mateřské po rizikovém těhotenství v novém zaměstnání

To, že jste v době před porodem (a před začátkem mateřské dovolené), na delší pracovní neschopnosti (zdravotní problémy se zády, rizikové těhotenství), nemusí mít žádný negativní vliv, na nárok na mateřskou a její výpočet. Nárok na mateřskou (peněžitou pomoc v mateřství), by vám Zobrazit více →
6 Hype

Mateřská dovolená a odpracované dny v zaměstnání

Pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství („mateřskou“), je opravdu jednou z hlavních podmínek, účast na nemocenském pojištění v délce nejméně 270 kalendářních dní za poslední dva roky – viz zákon o nemocenském pojištění, zákon číslo 187/2006 Sb., paragraf 32: § 32 Podmínky Zobrazit více →
3 Hype

Nárok na PPM – předchozí zaměstnání v zahraničí, nyní na UP

Základní podmínkou pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM) je účast na nemocenském pojištění. Nejde tedy fakticky o výkon nějakého zaměstnání, podnikání nebo jiné činnosti, jako právě o to, abyste byla účastníkem nemocenské pojištění (podotýkám zde v ČR). Přesná podmínka je Zobrazit více →
3 Hype

Nárok na mateřskou – těhotenství po skončení zaměstnání

Abyste měla nárok na „mateřskou“ (peněžitou pomoc v mateřství), jako nezaměstnaná, pak musí být splněny dvě podmínky. Tu první podmínku sama zmiňujete. Je to účast na nemocenském pojištění, v rozsahu nejméně 270 kalendářních dní za poslední dva roky. Tuto podmínku, jak sama Zobrazit více →
8 Hype

Příspěvek na bydlení v době MD + ukončení PP a odstupné

V době, kdy jste na mateřské dovolené, nemá velký smysl chodit na Úřad práce a řešit zde podporu v nezaměstnanosti. V době, kdy jste na mateřské dovolené (resp. dostáváte peněžitou pomoc v mateřství) nebo když pak po skončení mateřské dovolené budete na rodičovské dovolené Zobrazit více →
4 Hype

Výpočet mateřské po neschopence a přechodu na výběr dovolené

Výpočet „mateřské“ (PPM, peněžité pomoci v mateřství) se zpravidla provádí z posledních 12 měsíců před zahájením PPM. Měsíc, ve kterém je PPM zahajována se pak ji ž do výpočtu nezahrnuje. Pouze v případě, že byste v posledním zaměstnání pracovala kratší dobu (než 12 měsíců), Zobrazit více →
7 Hype

Mateřská dovolená a dva zaměstnavatelé

V případě, že máte více zaměstnavatelů, tak vám může vznikat nárok na PPM z obou zaměstnání. Je to tak, že pro každé zaměstnání se hodnotí samostatně, zda jsou splněny podmínky pro nárok na PPM. Pokud ano, tak se vám z každého zaměstnání vypočítá Zobrazit více →
Užíváme cookies, abychom Vám zajistili, snadnější použití našich stránek. Pokud budete prohlížet stránky, předpokládáme, že s cookies souhlasíte. Více najdete - Podmínky a osobní údaje
Rozumím