Mateřská u studentky VŠ

4 Hype

Budu mít národ na mateřskou/rodičovský příspěvek?

Co se týká nároku na „mateřskou“, tedy peněžitou pomoc v mateřství (PPM), tak zde bude záležet především na tom, jak to máte s placením nemocenského pojištění. Nárok na PPM („mateřskou“) je totiž pouze v případě, že jsou splněny tyto podmínky: Musíte být účastníkem Zobrazit více →
5 Hype

Nárok na mateřskou dovolenou po úspěšném ukončení studia VŠ

Něco trochu jiného je pak nárok na „mateřskou“ ve smyslu peněžitá pomoc v mateřství (PPM), což je dávka vyplácená na základě nemocenského pojištění (zaměstnanců nebo OSVČ). Abyste na ni měla nárok, musí být splněny dvě podmínky. První podmínkou je to, že Zobrazit více →
4 Hype

Nárok na MD a PPM – mohu pracovat až do porodu?

Paragraf 32: (2) Podmínkou nároku na peněžitou pomoc v mateřství je účast pojištěnce na pojištění alespoň po dobu 270 kalendářních dní v posledních dvou letech přede dnem nástupu na peněžitou pomoc v mateřství (§ 34 odst. 1). Je-li uplatňován nárok Zobrazit více →
5 Hype

Mateřská po skončení studia na VŠ

Abyste případně měla nárok na „mateřskou“ (přesněji tedy peněžitou pomoc v mateřství), pak musí být splněny dvě hlavní podmínky. Tou první je, že v době zahájení PPM jste účastníkem nemocenského pojištění. Účast na nemocenském pojištění vám vzniká většinou v zaměstnání, kde za vás Zobrazit více →
4 Hype

Příspěvky v době těhotenství a po něm u nezaměstnaných

PPM („mateřská“) se vyplácí v době 6 – 8 týdnů před porodem a trvá podobu 28 týdnů (při narození jednoho dítěte) nebo 37 týdnů (narození 2 a více dětí). Na PPM máte nárok, pokud jste v posledních 2 letech před jejím zahájením Zobrazit více →
6 Hype

Mateřská po přerušení studia VŠ

Abyste měla nárok na „mateřskou“ (přesněji tedy na peněžitou pomoc v mateřství, PPM), pak byste musela splňovat příslušné podmínky (které určuje zákon o nemocenském pojištění, zákon číslo 187/2006 Sb.). První podmínkou je to, že v době zahájení PPM (tedy v době 6 – Zobrazit více →
2 Hype

Nárok na porodné a jak to bude dál s mateřskou nebo rodičovskou?

Co se týká nároku na porodné, tak u něj jsou rozhodující příjmy (vás a případně i otce dítěte) v posledním kalendářním čtvrtletí před porodem. To, jestli jste studentka, nezaměstnaná nebo zaměstnaná až tak nehraje roli. Rozhodující je právě výše příjmu. Zobrazit více →
3 Hype

Nárok na PPM v roce 2017 – nezaměstnaná po skončení studia VŠ

Ano je to zhruba tak jak píšete. Na PPM byste podle všeho mít nárok měla. I když jste momentálně „nezaměstnaná“, měla byste být stále v ochranné lhůtě 180 dní od skončení zaměstnání. Resp. vaše poslední zaměstnání – zmiňovaná DPČ – Zobrazit více →
Užíváme cookies, abychom Vám zajistili, snadnější použití našich stránek. Pokud budete prohlížet stránky, předpokládáme, že s cookies souhlasíte. Více najdete - Podmínky a osobní údaje
Rozumím