4
Hype
Na zmíněné sociální dávky – tedy příspěvek na živobytí a doplatek na bydlení můžete mít nárok, i když nejste vedena v evidenci Úřadu práce jako nezaměstnaná. Být na vedená jako nezaměstnaná není podmínkou přiznání nároku na tyto sociální dávky.
U dávek pomoci ve hmotné nouzi to ale funguje tak, že se posuzuje celková sociální a majetková situace. Tedy to jestli mát nějaké příjmy, to jestli máte nějaké úspory, nebo třeba i majetek, jehož zpeněžením (prodejem) byste mohl zvýšit svůj příjem.
Mimo jiné se posuzuje i to, nakolik se vy sama snažíte zvýšit svůj příjem. A právě to, že jste vedená na Úřadu práce, se hodnotí jako aktivní snaha o nalezení nového zaměstnání. Od toho se pak i odvíjí výše dávek, na které případně máte nárok.
Rubrika: Sociální dávky.Štítky: 2.7 násobek životního minima, Dávky hmotné nouze pro matku samoživitelku, Doplatek do životního minima, Hmotná nouze – doplatek na dítě, Hmotná nouze a doplatek na bydlení, Hmotná nouze a příspěvek na živobytí, Jak se počítá hmotná nouze, Jednorázová mimořádná pomoc ve hmotné nouzi, Kolik je existenční minimum 2017? a Příspěvek na bydlení a nedoplatek.