Z čeho se počítá podpora v nezaměstnanosti po rodičovské

7 Hype

Nástup do práce po rodičovské dovolené – zkrácení úvazku?

Jak sama správě píšete, rodičovská dovolená končí nejpozději v den 3 narozenin dítě. Následující pracovní den po narozeninách, byste tedy měla jít zpět do zaměstnání. Pokud máte v zaměstnání pracovní poměr na dobu neurčitou, pak má zaměstnavatel povinnost, zařadit vás na pracovní Zobrazit více →
5 Hype

Nástup do práce po rodičovské dovolené

Máte určitě několik různých možností, žádná z nich ale asi není zcela ideální. 1) Můžete zaměstnavatele požádat o neplacené volno. Zaměstnavatel by vám měl v tomto ohledu vyjít vstříc, pokud mu to umožňují provozní podmínky. Jak ale sama píšete, neřešilo by to, Zobrazit více →
9 Hype

Výpočet podpory v nezaměstnanosti po změně na zkrácený úvazek

Výše podpory v nezaměstnanosti, je určena příslušným zákonem – konkrétně v paragrafu 50, zákon o zaměstnanosti, zákon číslo 435/2004: § 50 (1) Výše podpory v nezaměstnanosti a podpory při rekvalifikaci se stanoví procentní sazbou z průměrného měsíčního čistého výdělku, který byl u Zobrazit více →
6 Hype

Nárok na podporu po skončení mateřské dovolené

Jen pro přesnost, zcela určitě jste nebyla 7 roků na mateřské dovolené. Spíše se jednalo o rodičovskou dovolenou. Mateřská dovolená, je pouze 28 nebo 37 týdnů (v době krátce před porodem, a následně i po porodu). Následuje pak rodičovská dovolená, kterou Zobrazit více →
4 Hype

Nárok na podporu a ošetřovné po skončení rodičovské

Pokud máte živnost přerušenou, pak byste mohla mít nárok na podporu v nezaměstnanosti. Podmínky pro nárok na podporu byste měla splňovat. Doba péče o dítě, se vám započítává jako náhradní doba důchodového pojištění (náhradní doba zaměstnání). Podpora v nezaměstnanosti v tomto případě, ale Zobrazit více →
6 Hype

Podpora v nezaměstnanosti po rodičovské a práce na DPČ

Na Úřad práce můžete jít (s ohledem na zdravotní pojištění), až od 1. 4. 2021. Povinnost zaplatit si zdravotní pojištění (v roce 2021 je to 2052 Kč měsíčně), vám vzniká v případě, že za vás neplatí zdravotní pojištění stát (nebo třeba zaměstnavatel Zobrazit více →
7 Hype

Nástup na Úřad práce po rodičovském příspěvku

Po skončení rodičovského příspěvku, byste měla jít na Úřad práce, ideálně do 3 dnů. S ukončením rodičovského příspěvku, za vás stát přestává platit zdravotní pojištění. Pokud byste nebyla vedená v evidenci Úřadu práce, tak byste si musela začít platit zdravotní pojištění sama Zobrazit více →
6 Hype

Nárok na podporu v nezaměstnanosti po rodičovské dovolené

To, že jste osobou pečující nevylučuje, abyste současně byla i uchazečem o zaměstnání a měla nárok na podporu v nezaměstnanosti. Je ale nutné počítat s tím, že pokud půjdete na Úřad práce jako uchazeč o zaměstnání, pak musíte plnit příslušné podmínky. Tj. Zobrazit více →