Kdy může přijít kontrola během nemocenské

2 Hype

DPN a výše podpory v nezaměstnanosti po skončení zaměstnání

To, že jste po skončení zaměstnání v dočasné pracovní neschopnosti, nemá žádný vliv na výši podpory v nezaměstnanosti, nebo na nárok na tuto podporu. Podpora v nezaměstnanosti, se vždy vypočítává na základě průměrného měsíčního příjmu za poslední kalendářní čtvrtletí. Resp. jsou i další Zobrazit více →
1 Hype

Může přijít kontrola, když je epidemie?

Obecně platí, že pokud jste v pracovní neschopnosti, tak vás během prvních 14 dnů pracovní neschopnosti může kontrolovat zaměstnavatel nebo jím pověřená osoba. Po celou dobu pracovní neschopnosti vás pak mohou kontrolovat kontroloři ČSSZ. Zobrazit více →
13 Hype

Kam hlásit nedodržování vycházek

Během prvních 14 dní pracovní neschopnosti provádí kontrolu dodržování režimu vycházek především zaměstnavatel. ČSSZ (Česká správa sociálního zabezpečení), v této době může také provést kontrolu, ale během prvních 14 dní ji provádí spíše až na základě nějakého podnětu. To, že během Zobrazit více →
6 Hype

Kontrola na neschopence

Z vašeho dotazu úplně přesně nevyplývá, jak to přesně nyní máte. Píšete, že jste podepsala výpověď – pak by zde ale zřejmě měla být výpovědní doba 2 měsíce? V takovém případě byste měla neschopenku řešit se svým zaměstnavatelem. Jiná situace je, pokud Zobrazit více →
3 Hype

Mohu pracovat při nemocenské?

V případě, že jste v pracovní neschopnosti, pak mezi vaše „povinnosti“ patří dodržování léčebného režimu. To znamená dodržování režimu vycházek, případně dalších omezení, která stanoví váš ošetřující lékař. Dále také platí, že v době kdy jste v pracovní neschopnosti, tak pochopitelně nemůžete vykonávat stejné Zobrazit více →
3 Hype

Změna pobytu na nemocenské

V zákoně, který řeší tuto problematiku (konkrétně zákon číslo 187/2006 Sb., zákon o nemocenském pojištění), není nikde řečeno, že byste se během pracovní neschopnosti musel zdržovat v místě trvalého bydliště. To opravdu není požadováno. Jediné co je vyžadováno, aby na neschopence bylo Zobrazit více →
6 Hype

Možnost brigády při neschopence

Obecně platí, že během pracovní neschopnosti (čerpání nemocenských dávek) nesmíte vykonávat především činnost, na základě které jste v pracovní neschopnosti a dostáváte nemocenské dávky. Konkrétně se jedná o ustanovení paragraf 16, zákona o nemocenském pojištění, zákon číslo 187/2006 Sb.: §16 Pojištěnec Zobrazit více →
10 Hype

Neschopenka na 2 adresy – změna místa pobytu

Osobně si myslím, že je úplně jedno, jestli se do místa B dopravíte ve čtvrtek v rámci povolených vycházek (a v tom případně ano, ve čtvrtek večer vás teoreticky může kontrola ještě hledat v místě A). Nebo jestli se tam dopravíte v pátek, Zobrazit více →
Užíváme cookies, abychom Vám zajistili, snadnější použití našich stránek. Pokud budete prohlížet stránky, předpokládáme, že s cookies souhlasíte. Více najdete - Podmínky a osobní údaje
Rozumím