Kdy chodí podpora v nezaměstnanosti na účet?

1 Hype

Přivýdělek na UP – mohu si jako nezaměstnaný přivydělat?

Takže v souhrnu: Ano, během doby, kdy nemáte na podporu v nezaměstnanosti nárok kvůli odstupnému, si můžete přivydělávat, ale má to omezení. Nestačí jednoduchá dohoda o provedení práce, ale musí to být dohoda o pracovní činnosti. A příjem nesmí přesáhnout 7300 Kč Zobrazit více →
3 Hype

Nárok na podporu v nezaměstnanosti po rodičovské

Po skončení rodičovské dovolené máte nárok na podporu v nezaměstnanosti. A to, i když vaše zaměstnání již skončilo před delší dobou. Jednou z hlavních podmínek, pro nárok na podporu v nezaměstnanosti, je minimálně 12 měsíců účasti na důchodovém pojištění v posledních dvou letech. To Zobrazit více →
6 Hype

Nárok na podporu v nezaměstnanosti – ukončení zaměstnání ve zkušební době

V případě, že jste nyní v pracovní neschopnosti, tak by vás v zásadě Úřad práce neměl zařadit do evidence uchazečů o zaměstnání. To vyplývá z ustanovení zákona o zaměstnanosti, zákon číslo435/2004 Sb., paragraf 25: § 25 (2) Uchazečem o zaměstnání se nemůže stát fyzická Zobrazit více →
8 Hype

Z čeho se počítá podpora v nezaměstnanosti ve zkušební době?

Co se týká podpory v nezaměstnanosti při ukončení pracovního poměru ve zkušební době, tak zde bude záležet na tom, jestli jsou splněny obecné podmínky pro nárok na podporu. Tedy to, že v době poslední 2 roky budete mít „odpracováno“ nejméně 12 měsíců Zobrazit více →
5 Hype

Výše čisté mzdy k výpočtu podpory v nezaměstnanosti

Pro výpočet výše podpory v nezaměstnanosti nehraje ani tak roli to, jakou jste dostávala čistou mzdu pravidelně/obvykle, jako spíše to, jaká byla vaše mzda v rozhodném období. Konkrétně se výše podpory v nezaměstnanosti odvíjí od průměrného výdělku v předchozím kalendářním čtvrtletí – viz zákon Zobrazit více →
7 Hype

Podpora v nezaměstnanosti a cestování

Pokud budete nezaměstnaný a budete splňovat podmínky pro přiznání nároku na podporu v nezaměstnanosti – tedy minimální „odpracovaná“ doba (resp. doba důchodového pojištění), v délce nejméně 12 měsíců za poslední 2 roky (což byste podle všeho měl), pak vám vzniká nárok na Zobrazit více →
5 Hype

Nárok na podporu v nezaměstnanosti 2017

Jedním z nejdůležitějších předpokladů, aby vám byl přiznán nárok na podporu v nezaměstnanosti po skončení zaměstnání je to, že splňujete podmínku minimální „odpracované“ doby v rozsahu 12 měsíců v posledních dvou letech. Ono „odpracované“ znamená přesněji dobu účasti na důchodovém pojištění.  Konkrétně viz: zákon Zobrazit více →
6 Hype

Do kdy se musím hlásit na Úřadu práce po skončení zaměstnání?

Ano, odpověď na váš dotaz je stejná. V případě ukončení zaměstnání vám pochopitelně nevzniká nějaká „povinnost“ chodit na úřad práce. To je čistě dobrovolná aktivita, která nezaměstnanému může přinést určité výhody – ať už je to případná podpora v nezaměstnanosti, nebo to Zobrazit více →
Užíváme cookies, abychom Vám zajistili, snadnější použití našich stránek. Pokud budete prohlížet stránky, předpokládáme, že s cookies souhlasíte. Více najdete - Podmínky a osobní údaje
Rozumím