Přídavky na bydlení a trvalé bydliště

4 Hype

Příspěvek na bydlení pro studentku VŠ

Na sociální dávku příspěvek na bydlení můžete mít nárok, pokud bydlíte v bytě/domě, který máte v osobním nebo družstevním vlastnictví. Nebo právě v bytě, kde máte uzavřenou platnou nájemní smlouvu. U příspěvku na bydlení se dokládají příjmy a náklady na bydlení za předchozí Zobrazit více →
2 Hype

Příspěvek na bydlení, jsem vdaná – počítá se příjem muže?

U většiny sociálních dávek rozhoduje o nároku na příslušnou dávku zpravidla výše příjmu a také to jestli jsou splněny i další podmínky, které se u jednotlivých dávek liší. Příjmy se pak u konkrétních sociálních dávek posuzují různě. Někde se posuzuje Zobrazit více →
7 Hype

Příspěvek na bydlení – trvalý pobyt majitele bytu

U příspěvku na bydlení se jako společně posuzované osoby posuzují všechny osoby, které mají v daném bytě nebo domě vedené trvalé bydliště. A není vyžadováno, aby tyto osoby spolu skutečně trvale žili nebo se podíleli na úhradě nákladů na bydlení. Viz Zobrazit více →
1 Hype

Příspěvek na bydlení – jak se dokládají poplatky započítané v nájmu?

V takovém případě se dokládají náklady na bydlení a příjmy za předchozí kalendářní čtvrtletí. Aktuálně (červen 2017), se tedy dokládají náklady a příjmy za leden – březen. Od července byste pak dokládal duben – červen, atd. Náklady a příjmy se takto Zobrazit více →
4 Hype

Příspěvek na bydlení v pronajatém bytě v Brně

O příspěvek na bydlení si určitě můžete zkusit požádat. Nic horšího než to, že by vám žádost případně nebyla schválena, se vám určitě stát nemůže :). Každopádně u příspěvku na bydlení musí být splněno několik základních podmínek, aby vám vznikal Zobrazit více →
3 Hype

Trvalý pobyt dcery a nárok na příspěvek na bydlení

Nejprve co se týká možnosti, aby měla vaše dcera trvalé bydliště v bytě, kde nyní skutečně bydlí. Pokud se jedná o byt, který užívá na základě platné nájemní smlouvy, pak by neměl být žádný problém, aby měla trvalé bydliště v tomto bytě. Zobrazit více →
2 Hype

Nárok na dávky když jsem nezaměstnaná

Pokud bydlíte v pronajatém bytě na základě nájemní smlouvy, tak pokud byste v bytě měla trvalé bydliště, mohla byste si případně požádat o příspěvek na bydlení. U něj je podmínkou právě to že se jedná o nájem (dokládáte platnou nájemní smlouvou), a Zobrazit více →
1 Hype

Příspěvek na bydlení po prodeji bytu

Jako příjemce sociální dávky příspěvek na bydlení máte dle zákona povinnost nejpozději do 8 dní hlásit příslušnému úřadu všechny změny, které mohou mít vliv na přiznání nároku, a případnou výši nějaké sociální dávky. § 61 (1) Příjemce dávky je povinen Zobrazit více →